21. 4. 2016

Ivana Ondriová - Cudzinca nemiluj

 Dôvod na pomstu sa vždy nájde.

Kategória: Antitusiká/Analgetiká

Účinne látky: Nabádajú k odpusteniu, prestanete pociťovať hnev, nervozitu a výčitky. Zaženie nepríjemný strach.

Dávkovanie: V kruhu vašich najbližších, 50-100 strán večer pred spaním s upokojujúcim čajom. Počet tabliet-280.

Vedľajšie účinky: Strach z ľudí a okolia, zvýšená dávka nervozity a počiatočné známky agresivity.

Čo potrebujete predtým vedieť ako si knihu TU kúpite:  Zdá sa, že ľudská pomsta a krutosť nepozná hranice. Akú nebezpečnú hru  dokáže rozohrať človek a čoho všetkého je schopný, len aby sa pomstil za blízkeho človeka, o ktorého prišiel, sa dočítate v novinke Cudzinca nemiluj.

Dve sestry. Dva rozdielne názory a pohľady na život. Kým Rebeka je zodpovedná, racionálna a pokojná ako pomaly tečúca rieka, jej sestra Angela je bezstarostná, povrchná a nezastaviteľná ako lavína. Rebeka žije v zdanlivo pokojnom manželstve, kde absolútne nenachádza pochopenie, pomoc a lásku svojho manžela. Angela je ako rozbúrený živel, ktorý berie všetko so sebou.

„Tak neblbni, Beky. Večer ťa vyzdvihneme. Pôjdeme tancovať. A ty s nami! Ak chceš, vezmi aj toho svojho suchára. Je to na tebe. No ty pôjdeš tak či tak. S ním alebo bez neho.“ 

Po dlhých rokoch strávených v zahraničí sa Angie s priateľom vracia domov a Rebekin život je v momente prevrátený hore nohami. Príchodom tajomného Daniela sa spustil nezastaviteľný kolotoč klamstiev. Kto je záhadný cudzinec po Angelinom boku, ktorý sa všemožne usiluje natlačiť do ich rodiny? Odhalí Rebeka Danielovú pravú tvár a zisti, prečo im  prišiel rozvrátiť životy?

„Peter! S klamstvami? Jediný, kto tu klame, je on! Nedošlo ti, že sa len bojí? Nadrogoval ma a potom zatiahol do skladu v predajni! Veď preto si ho aj zmlátil. Mal si dôvod! Tak to bolo! A ak veríš, že je to inak, ak pochybuješ o mojich slovách, Peter...Tak potom to s nami už nemá zmysel,“ ticho som zašeptala.

Ivana Ondriová je známa slovenská spisovateľka, ktorá hniezdi na našom knižnom trhu už niekoľko rokov. Cudzinca nemiluj je v poradí jej ôsma kniha. Knihy Ivany Ondriovej sú pútavé, zaujímavé, dramatické a ich spoločným menovateľom je láska. V každej z jej kníh dominuje láska,  a to buď materinská, rodičovská či partnerská. Autorka rada strieda oddychovejšie témy s dramatickými. Dokázala to aj v novinke Cudzinca nemiluj.


Mám prečítané všetky knihy od spisovateľky a musím len skonštatovať, že Cudzinca nemiluj je jej najlepšie dielo. Román je písaný od začiatku pútavo, vábivo a dynamika s dramatickosťou sa len zvyšuje počtom prečítaných strán.  Príbeh vyrozprávaný Rebekou, ktorej sa život zmenil na hurikán, vám odhalí, čo všetko je ochotná urobiť žena pre záchranu svojej rodiny. Rodiny, ktorá sa stala obeťou manipulátorského šialenca, ktorý neváhal svoju nenávisť obrátiť voči Angele  a celej jej rodine. Autorka prenikla do tajomných komnát agresívneho človeka, ktorý sa ukrýval za maskou falošnosti a pretvárky. Čoho všetkého bol schopný záhadný cudzinec, len aby sa pomstil, sa dozviete, ak sa do knihy začítate. Nie je nič horšie, ako mať miesto v srdci pre číre zlo. Ručím vám za to, že knihu z rúk nepustíte. Na druhej strane Ivana Ondriová stavila opäť na osvedčenú kartu a sesterská a rodičovská láska zvíťazila. 

Pocity ako bezmocnosť, strach, plač, veľké obavy a klamstvá- to všetko si prežili obe sestry, ktoré sa stali obeťami pomsty chorého človeka a ktoré spisovateľka dokázala podať veľmi autenticky. Kniha disponuje množstvom emócií, ale nebezpečenstvo a napätie pretrváva počas celého deja. Kniha splnila moje očakávania a autorka opäť dokázala čitateľa zaujať. Postavy pôsobili skutočne a celý dej reálne.

Príbeh, ktorý sa môže stať aj vám. Cudzinca nemiluj je príbeh o odhodlaní, o hľadaní toho, čo je správne, čo sa zdá správne aj napriek tomu, že všetko a všetci sú proti vám, alebo aj napriek možným následkom.  Prekvapivé zvraty, či šokujúce odhalenia na vás striehnu počas celého čítania. Ivana Ondriová perfektne prepracovala zápletku, ktorá je oživená poriadnou dávkou napätia. V knihe, samozrejme, nájdete aj rodinnú súdržnosť, dôveru a lásku.

Odporúčam pre všetkých, ktorí obľubujú napínavé, pútavé a nebezpečné romány s popretkávanou všade prítomnou láskou.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Motýľ. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára