27. 4. 2016

Zuzana Biľavská - Nenávidím, milujem

Keď vášeň bojuje o lásku

Kategória: Hormóny/Antibiotiká

Účinné látky: Produkujú zvýšenú chuť na sex. Chráni pred donchuanmi.:)

Dávkovanie: 20-50 strán v posteli s partnerom a pri sviečkach. Nachystajte si vedierko s ľadom. Počet tabliet-245.

Vedľajšie účinky: Chladí, dráždi a vysušuje pokožku. Svrbenie a zapálenie kože.:)

Čo potrebujete vedieť predtým, ako si knihu TU kúpite:  Čo je silnejšie? Vášeň či láska? Vášeň je ako malý žeravý uhlík, ktorý môžete alebo nemusíte rozdúchať. Žiadna vášeň nie je zbytočná. Žiadna láska nie je odhodená. Ak sa stane vašou vášňou samotná láska, tak ste to vyhrali. Váš vzťah vám nikto a nič nepokazí. Bude to platiť aj v prípade Sáry a Statona?

Prirodzene krásna Sára so svojou komplikovanou povahou nemá šťastie na mužov. Úspešná spisovateľka má za sebou skrachované manželstvo neverou a mužom už príliš nedôveruje. Nesie si so sebou temné tajomstvo, ktoré jej bráni  pred niekým sa otvoriť. Mužov miluje a nenávidí zároveň. Priateľka Jane pozvala  nesmelú autorku na firemný večierok, kde jej cestu skríži šarmantný boháč. Po dlhom váhaní Sára konečne prijme od fešáka pozvanie na večeru.

Jeho zdvorilosť mi vyrážala dych. Nevedela som, ako s ňou nakladať, tak som ju jednoducho prijímala. Krásny, vzdelaný, bohatý a k tomu zdvorilý džentlmen. Moja intuícia sa mi začala vtierať do podvedomia a zanechávala v ňom malú stopu pochybností.

Dokonalý džentlmen na večeri vyloží svoje pravdivé karty života na stôl a mladej spisovateľke jeho priznanie vyrazí dych. Dokáže Sára prijať to, kým Staton je? Dvojica prežije niekoľko erotických dobrodružstiev a mladá žena je v tom „až po uši“. Odhalí svoje temné tajomstvo úspešnému biznismenovi? Je ich vzájomné erotické iskrenie len chvíľkové pobláznenie opantané vášňou, či sa medzi nimi rodí skutočný cit? Zvíťazí láska pred sexom a príťažlivosťou?

„Sára. Myslím to vážne. Otvor sa mi trochu. Ja som ti odpovedal na všetky otázky, ktoré si mi položila. Viem, že sme spolu veľmi krátko, ale aj za ten čas by som už mal o tebe vedieť niečo viac. Nijako mi to neuľahčuješ. Si ako zatvorená kniha. Len dobrý sex nestačí.“

Musím sa priznať, že Zuzana Bilavská bola pre mňa úplne neznámou autorkou, ale mám pocit, že svojim románom Nenávidím, milujem poriadne  rozvírila stojaté vody v našom knižnom svete. Vždy mám veľký rešpekt pred cudzou tvorbou, lebo neviem, čo môžem od knihy očakávať. Už na prvý pohľad ma upútala a zaujala obálka diela a o to viac bolo moje očakávanie väčšie. Keď som začala čítať prvé strany, tak som si sama pre seba povedala, že naozaj každá kniha si predsa zaslúži šancu. A čuduj sa svete, autorka ma príjemne prekvapila. To, čo som v knihe našla, ma na niekoľko hodín pripútalo k sedačke, odpútalo od okolitého sveta a paralyzovalo moje zmysly.  Možno si mnohí z vás povedia, že Nenávidím, milujem je len ďalší v poradí z množstva erotických románov, ktoré na nás v poslednom období útočia. Musím vás však vyviesť z omylu a nikdy by som nepovedala, že je to autorkina prvotina. Aj keď sa román hemží veľkým počtom erotických scén, je to mimoriadne živý príbeh, ktorý sa môže prihodiť každej žene.


Erotické iskrenie je písané  s veľkým taktom, ktoré strieda vzájomné porozumenie a skutočné city hrdinov, čo sa v erotickej literatúre nestáva často. Nenávidím, milujem je úprimná spoveď ženy, ktorá tak túžila po láske, až sa bála sama seba a svojej minulosti. Skladám klobúk pred autorkinou  odvahou, lebo je len mizivá hŕstka slovenských autoriek, ktoré dokážu s takým citom napísať dobrý erotický román. Príbeh nie je len o sexe a sexuálnych orientáciách hlavných hrdinov, ale predovšetkým o hľadaní lásky, o spriazneností duší, ktoré sa spoja v jeden celok aj napriek okolnostiam. Na pozadí príbehu Sáry prežíva svoj osud tej druhej Jane. Bolo zvláštne sledovať ako sa ich životy navzájom preplietli. Román je aj o veľkom priateľstve dvoch žien, ktoré si navzájom zachránili to najcennejšie, čo mali.  Zuzana Bilavská si dala záležať na dôkladnom opísaní postáv, ale aj miest v New Yorku. Celý dej má úžasný „šmrnc“ a je písaný s neuveriteľnou ľahkosťou. Počas celého čítania je cítiť neskutočnú erotickú energiu, ktorá v správnej chvíli graduje. Upútali ma prekvapivo pestré a živé dialógy.

 Kniha disponuje prekvapivými zápletkami a šokujúcimi odhaleniami. Otvorený, pútavý a svieži román, ktorý zaujme každú ženu, ktorá chce na chvíľu zabudnúť na všednosť svojich dní.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Bestseler

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára