8. 5. 2016

Gail McHughová - Stretnutie

Keď láska útočí na vaše zmysly

Kategória: Hormóny/Nootropiká

Účinné látky: Vhodná pre nešťastne zaľúbených. Rozdáva úsmev a prebúdza túžbu.

Dávkovanie: Môžete nonstop, ľahko stráviteľné. Na pohodlnom mieste, 100-130 denne. Nezabudnite na dobrú hudbu a obľúbený nápoj. Počet tabliet-376.

Vedľajšie účinky: Objavíte svet fantázie. Začnete túžiť po romantických vyznaniach od partnera.

Čo by ste mali vedieť predtým, ako si knihu TU kúpite:  Veríte v lásku na prvý pohľad? Takú, čo s vami dokonale zamáva a s prehľadom zrúca všetky aspekty logického myslenia? Stretnú sa vám pohľady a vy ste zrazu stratení vo víre spaľujúcej vášne. Strácate dych, telo ostáva paralyzované a cítite známe očarujúce šteklenie. Láska na prvý pohľad nie je žiaden mýtus. Presvedčte sa sami  a vstúpte spolu s Emily a Gavinom do ich nebezpečne príťažlivého sveta.

Po skončení vysokej školy, nečakanej a bolestnej smrti matky sa Emily na naliehanie svojho priateľa Dillona presťahuje za ním do New Yorku. Do mesta, ktoré nikdy nespí, aby začala písať novú kapitolu svojho života. Aj keď svojho priateľa miluje a je mu vďačná za všetko, čo pre ňu urobil, kdesi v kútiku duše ju nahlodáva pocit, aby vo vzťahu spomalila. Aj preto so svojou najlepšou priateľkou Oliviou zdieľajú spoločný apartmánový byt. Pekná tmavovláska si nájde prácu v talianskej reštaurácií. Aby pomohla svojmu šéfovi, rozhodne sa za poslíčka, ktorý dal výpoveď, že jeho donášku vybaví po ceste domov ona sama. Na mieste doručenia donášky stretáva Pána božského, muža, ktorý je zodpovedný za objednávku. Gavin Blake, bohatý, hriešne krásny a príťažlivo nebezpečný plejboj.

 Emily pozrela smerom, odkiaľ sa ozval hlas, a pri pohľade na vysokého, zničujúceho krásneho muža kráčajúceho k nej na chvíľu prestala dýchať. Cítila sa čudne, akoby sa budova nachýlila na jednu stranu a ona zrazu stratila rovnováhu. Očami preletela po atramentovočiernych vlasoch, mal ich ostrihané nakrátko a trochu nedbanlivo upravené. Črty tváre mal také výrazné, až vyrážali dych, a krásne vykrojené pery vyzerali ako dielo skúseného sochára

Jedno krátke  osudové stretnutie im obom vyrazilo dych a prebudilo ich zmysly. Emily s priateľom príjmu pozvanie do domu vtipkára a sukničkára Gavina. V honosnom sídle Em odhalí druhú tvár svojho priateľa. Cesty milionára a peknej tmavovlásky sa znova a znova krížia a ich vzájomná príťažlivosť, ktorá ich k sebe ťahá ako magnet je nezastaviteľná. Po naštrbení dôvery a sklamaní  v príťažlivom bohovi, sa zelenooká kráska   rozhodne pre zásnuby s Dillonom. Svadobné prípravy vrcholia a jej snúbenec čoraz častejšie vystrkuje svoje majetnícke a agresívne pazúriky. Budúca nevesta je zmätená z oboch mužov a jej srdce krváca z rán, ktoré jej spôsobil milovaný muž.

„Odíď so mnou, hneď teraz. Nerob to. Nevydaj sa zaňho. Oznámime mu to spolu. Povedal som ti, že ti nedovolím, aby si to urobila sama. Gina pre mňa nič neznamená. Nemal som ju pustiť dnu, ale nič som s ňou nerobil, ver mi.“

Emily vie, že musí niečo urobiť, inak zničí všetkých vrátane seba. Ako sa rozhodne vidiečanka, keď neverí ani vlastnému srdcu? A čo Gavin, zabojuje o srdce zadanej ženy alebo ju prenechá svojmu sokovi? Dá sa za dvadsaťštyri hodín zmeniť beh ich životov?

„Neverím, že ma nenávidíš. Miluješ ma. Ježiši, Emily, milujem ťa celou svojou bytosťou, všetkým, čím som a čím kedy budem.“

Gail McHughová sa zaradila so svojou prvotinou  Stretnutie medzi autorov bestsellerov podľa rebríčka New York Times.
Mala som veľké obavy a rešpekt pred knihou Stretnutie, lebo som znova očakávala stránky nabité sexom. Aj keď názov a obálka knihy sú dokonalé, v podstate dosť zavádzajú. Nedajte sa zmiasť milé dámy! Nečakajte žiaden tvrdý sex, žiadne sexuálne praktiky a temné tajomstvá hlavných hrdinov. Román ma veľmi prekvapil a vysoko preskočil moje očakávania.


Stretnutie je mimoriadne živý príbeh o láske na prvý pohľad, ktorá prebudí všetky vaše inštinkty. Román, ktorý vám obalí srdce láskou, prehluší vaše myšlienky a zaútočí na vaše zmysly. Nič tak úchvatné a  vzrušujúce som nečítala. Sexuálnu túžbu je cítiť z každého slova. Dychtivo a s napätím som prevracala stránky.  Nákazlivá, ba priam návyková kniha, ktorá vám rozpumpuje všetky žilky v tele.  Už teraz viem, že k Emily a Gavinovi sa ešte vrátim, pretože Stretnutie je jedna z tých kníh, ktoré sa dajú čítať viackrát.

Pri čítaní zažijete šialenú emocionálnu cestu za láskou. Tlieskam autorke, konečne romantika ako vyšitá, kde je sex len čerešničkou na torte romantického príbehu. Odkryla do „špiku kostí“ dušu, myšlienky a pocity hlavných postáv. Gavinove vyznania lásky vám rozbúšia srdce a zároveň naženú slzy do očí. Budete plakať, smiať sa a hnevať sa, ale najviac si budete želať, aby sa tento príbeh nikdy neskončil. Klobúk dole ako sa Gail McHughová pekne vyhrala so slovíčkami a metaforami.
Celý dej má úžasný, spaľujúci a túžobný nádych erotiky. Doslova som jej „zožrala“ každé jedno slovo. 

Ručím vám zato, že román zhltnete na posedenie a pripúta vás k sedačke ako magnet. V knihe nájdete viacero postáv, ale rýchlo si na nich zvyknete. Na základe autorkinho dôkladného opisu si hneď ku každému charakteru priradíte tvár, a samozrejme, aj sympatie. Dobrou správou je, že Stretnutie neostane len pri jednej časti. Priaznivci tejto knižky sa môžu tešiť na pokračovanie ktoré vyjde v lete 2015 pod názvom Pulz. Príjemné a pohodové čítanie, ktoré sa strieda s poriadnou dávkou erotického napätia.

 Pre  všetky romantičky a ženy, ktoré veria v lásku na prvý pohľad, ale aj všetky ostatné, ktoré chcú zabudnúť na svoje všedné dni a prežiť niečo neskutočne zamilované.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára